Narracje o schronie/ betonie. Epilog | IN VIVO

fb rss

Narracje o schronie/ betonie. Epilog

line

 

Zapraszamy wraz z Muzeum Współczesnym Wrocław na prezentację raportu badawczego „Narracje o schronie/betonie. Epilog”. Prezentacja odbędzie się 24. października 2012 w Muzeum Współczesnym Wrocław o godz. 18.00 (Beautiful Tube, poziom 1).

 

Dlaczego bunkier od niedawna nazywany jest schronem? Jakie wspomnienia związane ze schronem mają okoliczni mieszkańcy i mieszkanki? Kto przeprowadził renowację bunkra i w jaki sposób to zrobił? Po co Wrocławianom i Wrocławiankom Muzeum poświęcone sztuce współczesnej? Dlaczego Muzeum znajduje się w schronie?  Czy w schronie zabunkrowana jest sztuka? Jak w budynku bez okien czują się opiekun wystaw i ochroniarka, pracujący w Muzeum Współczesnym Wrocław? Na te i inne pytania odpowiemy  w trakcie epilogu w MWW.

 

W „Słowniku Języka Polskiego” PWN-u czytamy, że epilog jest „końcową częścią utworu literackiego”. Drugie znaczenie tego słowa odnosi się do starożytnego dramatu. W trakcie jego trwania epilog polegał na zwróceniu się do widowni i wyjaśnieniu zamierzeń autora i sensu przedstawienia. W trakcie prezentacji raportu badawczego wyjaśnimy cele i zasady przeprowadzonego latem i wczesną jesienią badania oraz opowiemy o niektórych jego wątkach. Wśród nich na pewno znajdą się historie związane z betonem, dzieciństwem, architekturą i sztuką współczesną. Epilog będzie też zaproszeniem do przeczytania tekstu raportu, który po prezentacji będzie można pobrać w formie pliku PDF ze strony internetowej Muzeum Współczesnego Wrocław.       

 

 

 Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>